Kanada najbardziej atrakcyjnym krajem na świecie

DI, PAP
opublikowano: 08-11-2010, 07:35

Według opiniotwórczego rankingu Country Brand Index (CBI), które porównuje siłę marek poszczególnych państw, najbardziej atrakcyjnym krajem świata okazała Kanada, która zdetronizowała tym samym zeszłorocznego lidera zestawienia, Stany Zjednoczone.

Autorzy zestawienia wskazują, że za wzrost popularności Kanady częściowo odpowiada sukces zimowych igrzysk olimpijskich, które odbyły się na początku 2010 roku w Vancouver.

USA, które rok temu zajęły pierwsze miejsce, w tym roku spadły aż na czwartą pozycję, co tłumaczy się zmienną popularnością amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy.

Miejsc drugie i trzecie zajęły odpowiednio Australia i Nowa Zelandia.

W przypadku Japonii, która w tym roku wylądowała na szóstej pozycji, daje się zaobserwować stały awans, od kiedy w 2007 roku Kraj Kwitnącej Wiśni po raz pierwszy znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Badanie przeprowadzono wśród 3,4 tys. turystów oraz ekspertów w dziedzinie turystyki i hotelarstwa z całego świata. Ranking CBI klasyfikuje najwyżej cenione kraje w 30 kategoriach, m.in. atrakcyjność turystyczna, bogata historia, sprzyjające warunki inwestycyjne. Przeprowadza go od 2005 roku amerykańska firma konsultingowa FutureBrand.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane