Kaplan: Fed powinien być cierpliwy z podwyżką stóp

Rezerwa Federalna powinna być "cierpliwa" odnośnie podwyżki stóp procentowych, uważa nowy szef Banku Rezerw Federalnych w Dallas, cytowany przez agencje Reuters.

Tym samym przyłączył  się do rosnącego chóru amerykańskich bankierów centralnych sygnalizujących, że  stopy mogą pozostać na niskim poziomie przez dłuższy czas.To jest czas na cierpliwość i analizy, prawdziwą ocenę danych, ponieważ mamy do czynienia z pewnym spowolnieniem – twierdzi  Robert Kaplan. 

Dodaje, że warunki finansowe się zaostrzyły, zaś sytuacja na świecie pogorszyła, jak w przypadku Chin. To = zdaniem oficjela – wymaga to zastanowienia i wstrzemięźliwości. 

Fed podniósł swoją referencyjną stopę procentową na grudniowym posiedzeniu po raz pierwszy od początku ostatniego kryzysu finansowego, a decydenci sygnalizowali, że mogą być aż cztery dodatkowe podwyżki w 2016 roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kaplan: Fed powinien być cierpliwy z podwyżką stóp