KE: Polska łamie prawo UE w zakresie importu pestycydów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-10-2005, 13:01

Komisja Europejska rozpoczęła w poniedziałek postępowania wobec Polski, Wielkiej Brytanii, Włoch i Węgier w sprawie praktyk utrudniających import pestycydów z innych państw UE.

Komisja Europejska rozpoczęła w poniedziałek postępowania wobec Polski, Wielkiej Brytanii, Włoch i Węgier w sprawie praktyk utrudniających import pestycydów z innych państw UE.

    Polsce Komisja Europejska zarzuca niewprowadzenie "uproszczonej procedury" dotyczącej importu pestycydów, co - zdaniem KE - uniemożliwia ten import z innych państw członkowskich  - czytamy w komunikacie.

    Zgodnie z prawodawstwem Unii Europejskiej import pestycydów jest dozwolony, jeżeli konkretny produkt jest dopuszczony do sprzedaży w państwie członkowskim, z którego pochodzi. Ponadto importowany produkt musi być identyczny lub wystarczająco podobny do produktu już dopuszczonego do sprzedaży na terenie kraju przeznaczenia.

    Komisja zwróciła się do Polski oraz pozostałych trzech krajów UE o wyjaśnienie i jasne określenie stosowanych przez nie zasad importu środków ochrony roślin z innych państw członkowskich. Kraje te mają na to dwa miesiące.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane