Czytasz dzięki

KE popiera porozumienie z Chinami w sprawie tekstyliów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-09-2005, 13:01

Komisja Europejska zaaprobowała w poniedziałek porozumienie w sprawie zwolnienia z magazynów europejskich z dniem 14 września zatrzymanych chińskich tekstyliów - poinformował rzecznik KE.

Komisja Europejska zaaprobowała w poniedziałek porozumienie w sprawie zwolnienia z magazynów europejskich z dniem 14 września zatrzymanych chińskich tekstyliów - poinformował rzecznik KE.

    Wcześniej, w miniony wtorek, wszystkie kraje członkowskie UE poparły podpisane w Pekinie porozumienie w sprawie importu do krajów unijnych chińskich tekstyliów.

   Porozumienie w sprawie importu chińskich tekstyliów zostało wynegocjowane z Pekinem na początku września przez komisarza UE ds handlu Petera Mandelsona. Podpisali je Mandelson i chiński minister handlu Bo Xilai. Przewiduje ono, że około połowa chińskich towarów, zgromadzonych w unijnych magazynach, zostanie zaliczona do kontyngentu na rok przyszły. Ponadto dopuszczono możliwość, by sprowadzone już tekstylia zapełniły niewykorzystane limity kontyngentowe w innych kategoriach towarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane