KE wyraziła zgodę na przejęcie spólki Suez przez Veolię

opublikowano: 14-12-2021, 20:54

Komisja Europejska we wtorek wyraziła zgodę na przejęcie francuskiej spółki Suez przez Veolię za 13 mld EUR. Po transakcji powstanie globalny koncern, który będzie w stanie efektywniej konkurować z chińskimi rywalami w sektorach wodociągowym i gospodarowania odpadami, pisze Reuters.

Veolia poinformowała, że zgodnie z decyzją francuskiego organ nadzoru finansowego transakcja powinna zostać zamknięta do 7 stycznia.

Komisja Europejska uzależniała wydanie zgody na koncentrację od sprzedaży części aktywów przez obie firmy. We wtorek uznała, że wszystkie warunki zostały spełnione.

“KE zapewnia, że ​​transakcja nie wpłynie negatywnie na konkurencję w sektorach wodociągowym i gospodarowania odpadami płynnymi, które są kluczowe dla realizacji realizacji polityki Europejskiego Zielonego Ładu" – powiedziała w oświadczeniu unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Swoje zastrzeżenia do transakcji zgłosił w ubiegłym tygodniu brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków, który twierdzi, że przejęcie może wpłynąć negatywnie na koszty realizacji usług komunalnych dla brytyjskich samorządów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane