Brytyjski regulator ma zastrzeżenia do przejęcie Suezu przez Veolię

opublikowano: 07-12-2021, 10:24

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) stwierdził we wtorek, że przejęcie spółki Suez przez Veolię o wartości prawie 13 mld EUR może doprowadzić do naruszenia zasad konkurencji i wzrostu cen na brytyjskim rynku gospodarowania odpadami, pisze Reuters.

Główna siedziba koncernu Veolia w Paryżu
Główna siedziba koncernu Veolia w Paryżu
Fot. Nathan Laine/Bloomberg

Regulator jest zaniepokojony faktem, że Veolia i Suez to dwie spośród niewielkiej grupy spółek, które są w stanie realizować usługi w zakresie gospodarowania odpadami w ramach umów z brytyjskimi samorządami.

“Lokalne władze wydają setki milionów funtów na gospodarowanie odpadami. Jakakolwiek utrata konkurencji na tym rynku może prowadzić do wyższych cen, które docelowo uderzą także w konsumentów” - stwierdził CMA w oświadczeniu.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków dał obu firmom pięć dni roboczych na przedstawienie propozycji, które mogłyby rozwiać jego wątpliwości. Jeśli rozwiązania nie spełnią oczekiwań regulatora, może się on zdecydować na pogłębione dochodzenie.

W ubiegłym miesiącu swoje zastrzeżenia do transakcji zgłosiły także organy antymonopolowe Unii Europejskiej. Aby spełnić wymagania, Veolia i Suez zobowiązały się wówczas do sprzedaży części swoich aktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane