KE zatwierdziła przejęcie przez Alstom działu produkcji kolejowej spółki Bombardier

  • PAP
opublikowano: 31-07-2020, 16:10
aktualizacja: 31-07-2020, 16:14

KE zatwierdziła w piątek przejęcie przez francuski Alstom kanadyjskiego producenta kolei Bombardier Transport. Francuski producent szybkich pociągów TGV, aby transakcja mogła dojść do skutku, zgodził się sprzedać część aktywów.

Komisja Europejska poinformowała, że Alstom sprzeda m.in. jedną z francuskich fabryk kolei i zakłady produkcyjne w Hennigsdorf w Niemczech.

Alstom, TGV
Bloomberg

Przejęcie uczyniłoby Alstom drugim co do wielkości producentem kolei na świecie po chińskim rywalu CRRC.

Alstom z siedzibą we Francji działa na całym świecie w branży transportu kolejowego, oferując szeroką gamę rozwiązań transportowych (od pociągów dużych prędkości po metro, tramwaje i e-autobusy) i usług powiązanych (konserwacja i modernizacja), a także produkty systemów elektryfikacji kolei.

Bombardier Transportation to dział kolejowy spółki Bombardier, grupy przemysłowej z siedzibą w Kanadzie, prowadzącej działalność w sektorze budownictwa, nieruchomości, telekomunikacji i mediów. Bombardier Transportation ma siedzibę w Niemczech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane