Czytasz dzięki

KfW: gospodarka Niemiec spadała nawet o 25 proc. przez kilka tygodni

opublikowano: 12-05-2020, 11:58

Niemiecki państwowy bank rozwoju KfW poinformował, że największa europejska gospodarka spadała o 20-25 proc. przez kilka tygodni z powodu pandemii koronawirusa, informuje Reuters.

KfW ocenia, że gospodarka Niemiec znalazła dno w kwietniu, jeżeli nie nastąpi kolejna, gorsza fala pandemii. Eksperci banku uważają, że dzięki łagodzeniu ograniczeń do lata powinna nastąpić przynajmniej częściowa normalizacja gospodarki Niemiec. Spodziewają się bardzo dużego wzrostu gospodarczego w trzecim kwartale.

KfW prognozuje spadek PKB Niemiec o 6 proc. w 2020 roku i wzrost o 5 proc. w 2021 roku. Reuters zauważa, że są to bardzo zbliżone prognozy do przedstawionych przez rząd na koniec kwietnia. Niemieckie Ministerstwo Gospodarki prognozowało wówczas, że w 2020 roku PKB spadnie o 6,3 proc. Taki spadek byłby największym od 1950 roku. Resort prognozował, że gospodarka osiągnie dno w drugim kwartale, a potem jej stan będzie się poprawiać. W 2021 roku PKB Niemiec ma rosnąć o 5,2 proc.

 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane