KGHM nie zakłada konieczności dokonywania odpisów w tym roku

ISBNews
opublikowano: 18-03-2016, 12:13

KGHM Polska Miedź nie zakłada konieczności dokonywania odpisów aktualizacyjnych w 2016 r., poinformował wiceprezes ds. finansowych Stefan Świątkowski.

"Nie, nie przewidujemy odpisów. Nie możemy ich z całą pewnością wykluczyć, ale nie jest to scenariusz, który wydaje się najprawdopodobniejszy" - powiedział Świątkowski podczas konferencji prasowej.

Wskazał, że wpływ na to będzie miała sytuacja na rynku, jednak spółka nie zakłada, żeby miała być ona katastrofalna.

Na początku marca br. KGHM podał, że łączna wartość odpisów z tytułu zaktualizowanych testów na utratę wartości w jego skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za 2015 r. po uwzględnieniu efektu podatkowego wynosi 1 298 mln USD (5 063 mln zł) wobec 494 mln USD (1 927 mln zł) przed aktualizacją.

KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane