KIO: nieuprawnione porozumienie na śmieci

ANP
opublikowano: 06-06-2013, 17:18

Krajowa Izba Odwoławcza zajęła się dziś odwołaniami dotyczącymi przetargów na śmieci w Białymstoku oraz w Łodzi.

Jeśli chodzi o orzeczenie dotyczące Białegostoku, to odwołania skarżących firm zostały uwzględnione. Izba podważyła wybór najkorzystniejszych ofert i stwierdziła nieuprawnione porozumienie między wykonawcami wybranymi w postępowaniu – informuje Małgorzata Stręciwilk, rzeczniczka KIO.

Przypomnijmy, że w Białymstoku, który podzielono na 6 sektorów, za najkorzystniejsze uznano oferty firm MPO oraz Transbud, które miały odbierać śmieci z trzech sektorów każda. Od wyboru odwoływały się konsorcjum PPUH Czyścioch z MPK oraz firma Przedsiębiorstwo Usługowo-Asenizacyjne Astwa.

Z kolei odwołania dotyczące przetargu na śmieci w Łodzi zostały oddalone. W tym mieście wyodrębniono 5 sektorów. Zaskarżone były wybory firm w dwóch z nich. Od wyboru odwoływał się Remondis. Dzisiejsze orzeczenie KIO oznacza, że Łódź może podpisywać umowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane