KNF nałożyła kary na ING Usługi Finansowe i MCI Capital TFI

ISBnews
opublikowano: 08-09-2014, 16:18

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła kary finansowe na ING Usługi Finansowe i MCI Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych w wysokości odpowiednio: 100 tys. zł i 225 tys. zł, podała Komisja.

"KNF jednogłośnie nałożyła na ING Usługi Finansowe SA karę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych za rażące naruszenie przepisów prawa w związku z nieprzekazaniem do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) imiennych wykazów członków zmieniających ING Otwarty Fundusz Emerytalny oraz imiennych wykazów członków, z rachunków których miały być przekazane środki na rzecz osób uprawnionych w związku ze śmiercią członka funduszu lub zmianą małżeńskich stosunków majątkowych, w najbliższym terminie umożliwiającym dokonanie wypłaty transferowej, która odbyła się w dniu 30 listopada 2012 r. oraz za rażące naruszenie interesu członków funduszu, w związku z nieprzekazaniem do ZUS imiennych wykazów członków zmieniających ING OFE w najbliższym terminie umożliwiającym dokonanie wypłaty transferowej, która odbyła się w dniu 30 listopada 2012 r." - czytamy w komunikacie.

"Komisja jednogłośnie nałożyła na MCI Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA kary pieniężne w łącznej wysokości 225 tysięcy złotych za naruszenie przez MCI Capital TFI art. 225 ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych (...) poprzez przekazanie raportów bieżących Towarzystwa po terminie" - czytamy dalej w materiale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane