KNF: Są dwa banki zainteresowane restrukturyzacją Powszechnej SKOK w Knurowie

ISBNews
05-04-2016, 16:10

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) otrzymała zgłoszenia od od dwóch banków zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej w Knurowie.

W związku z tym wyznaczyła dodatkowy termin do 20 kwietnia na osiągnięcie przez jeden z tych banków porozumienia z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) co do warunków wsparcia finansowego oraz na wyrażenie zgody na przejęcie, podała Komisja.

"W związku z wpłynięciem [...] zgłoszeń od dwóch banków (jednego banku komercyjnego i jednego banku spółdzielczego) zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej w Knurowie (Powszechnej SKOK), KNF jednogłośnie wyznaczyła dodatkowy termin do dnia 20 kwietnia 2016 r. włącznie na osiągnięcie przez któryś z tych dwóch banków porozumienia z Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) co do warunków wsparcia finansowego udzielanego na podstawie art. 20g ustawy o BFG oraz na wyrażenie zgody na przejęcie Powszechnej SKOK w rozumieniu art. 74c ust. 4 i 5 ustawy o skok" - czytamy w komunikacie.

22 marca KNF postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie Powszechnej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej w Knurowie i oczekiwała na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji tej Kasy do 5 kwietnia 2016 r. włącznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / KNF: Są dwa banki zainteresowane restrukturyzacją Powszechnej SKOK w Knurowie