Kobiety chcą przejąć The Weinstein Company

opublikowano: 20-11-2017, 10:34
aktualizacja: 20-11-2017, 10:36

Pojawiła się oferta przejęcia The Weinstein Company (TWC), amerykańskiego studia filmowego, którego założyciel Harvey Weinstein został oskarżony przez ponad 50 kobiet o molestowanie seksualne.

Ofertę przejęcia TWC miała złożyć Maria Contreras-Sweet, która pracowała w administracji Baracka Obamy jako szefowa urzędu zajmującego się małym biznesem, dowiedział się nieoficjalnie The Wall Street Journal. Gazeta dotarła do listu, który do rady dyrektorów TWC skierowała Contreras-Sweet. Nie zawiera on oferowanej za studio ceny, ani nazwisk osób chcących zapewnić odpowiednią kwotę. WSJ wskazuje jednak, że większość stojących za ofertą, to kobiety. Wynika to z deklaracji Contreras-Sweet, która podkreśliła w liście, że „reorganizacja spółki w przedsięwzięcie kierowane przez kobiety byłoby inspiracją dla branży i nowym modelem tego, jak spółka z branży rozrywkowej może być jednocześnie finansowym sukcesem i miejscem traktującym wszystkich pracowników z godnością i szacunkiem”. 

Zobacz więcej

youtube.com

Contreras-Sweet przewiduje dla siebie stanowisko szefowej i radę dyrektorów TWC złożoną w większości z kobiet. Chciałaby także zmienić nazwę spółki.

O TWC, który ma wiele kinowych hitów na koncie, mówi się, że zmierza ku bankructwu po skandalu wywołanym ujawnieniem przypadków molestowania przez Harvey’a Weinsteina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu