Kobiety w logistyce – decyzyjność i profesjonalizm

  • Materiał partnera
opublikowano: 03-12-2020, 22:00

Polityka równości to podstawa strategii zrównoważonego rozwoju w DPD Polska i DPDgroup. Jako firma tworzymy przyjazne środowisko pracy, zachęcające naszych pracowników do ciągłego rozwoju. Oferujemy kobietom i mężczyznom jednakowe warunki i szanse awansu zawodowego. W 2019 r. w DPDgroup panie stanowiły 29 proc. zatrudnionych, czyli o 1 pkt proc. więcej niż w 2018. W niektórych grupach, np. wśród pracowników biurowych, ten odsetek sięgał 50 proc.

Monika Kowalska, członek zarządu DPD Polska, dyrektor ds. jakości, bezpieczeństwa i administracji.
Monika Kowalska, członek zarządu DPD Polska, dyrektor ds. jakości, bezpieczeństwa i administracji.
materiały prasowe

Jesteśmy organizacją, która potrzebuje pracowników i współpracowników o różnych predyspozycjach, kompetencjach i osobowościach. Uważnie śledzimy rynek i analizujemy zmiany demograficzne.
Jak wskazuje GUS, w Polsce aż około 
60 proc. osób z wyższym wykształceniem to kobiety. Dostrzegamy ten trend i poszukujemy najlepszych kandydatek, którym zapewniamy takie warunki, aby niezależnie od ról pełnionych w życiu mogły realizować się zawodowo. 
Dzięki temu podejściu w naszej firmie 
aż 30 proc. kadry kierowniczej stanowią kobiety. Według badania „Women in business”
z 2020 r. przeprowadzonego przez firmę 
Grant Thornton to wynik o 1 pkt proc. wyższy
od średniej globalnej.

Kobiety, które pełnią ważne role w DPD Polska, świetnie radzą sobie w wymagającym środowisku operacyjnym, przez wielu postrzeganym jako męskie. To właśnie kobiety piastują wysokie stanowiska menedżerskie w wielu firmach logistycznych, gdzie podobnie jak w innych branżach liczą się przede wszystkim profesjonalizm, decyzyjność, odporność psychiczna i dobre pomysły.

Kobiety w naszej firmie osiągnęły sukces dzięki wysokim kompetencjom, zaangażowaniu i ciągłemu doskonaleniu. Jako odpowiedzialny pracodawca zapewniamy niedyskryminujące, pozytywne i wolne od stereotypów środowisko zawodowe, które wspiera pracowników w zdobywaniu umiejętności cenionych na rynku pracy i korzystnie wpływa na wzmacnianie wewnętrznej przedsiębiorczości w firmie. Ponadto tworzymy dobre warunki dla pracujących mam, by mogły uczestniczyć w projektach zawodowych na równych zasadach.

Na podstawie wieloletniego doświadczenia w biznesie mogę potwierdzić, że kobiety świetnie sprawdzają się w roli menedżerek czy liderek. Wyróżnia je odpowiedzialność, empatia, umiejętność trafnej oceny sytuacji, ale także zaangażowanie i dążenie do celu, dzięki czemu stanowią wzorzec skutecznego przywództwa. Jestem przekonana, że należy promować przedsiębiorczość i rozwój zawodowy wśród kobiet. Cieszę się, że jako partner rankingu 100 Kobiet Biznesu możemy inspirować je i motywować do osiągania kolejnych sukcesów na każdym szczeblu kariery. W DPD Polska zależy nam bowiem na zapewnieniu takiego środowiska pracy, w którym każdy będzie mógł pracować w warunkach wspierających równe szanse awansu i zapobiegających wszelkim praktykom dyskryminującym

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Kowalska, członek zarządu DPD Polska, dyrektor ds. jakości, bezpieczeństwa i administracji

Polecane