Kolastyna decyduje o emisji akcji

ML
opublikowano: 25-04-2008, 00:00

Dziś akcjonariusze kosmetycznej spółki wybiorą sposób finansowania jej rozwoju, m.in. przejęć.

Dziś akcjonariusze kosmetycznej spółki wybiorą sposób finansowania jej rozwoju, m.in. przejęć.

Kosmetyczna grupa Kolastyna potrzebuje zastrzyku kapitału na przejęcia lub fuzję z innymi podmiotami z branży, a pieniądze uzyskane z pierwszej publicznej oferty zostały już niemal w całości wykorzystane. Dlatego dzisiaj na walnym akcjonariusze spółki zdecydują o kolejnej emisji od 10 do 20 mln akcji serii H. Projekt uchwały zakłada wyłączenie prawa poboru, bo jak twierdzi prezes, w ten sposób spółka uzyska długofalowych inwestorów.

Pieniądze z rynku to tylko jeden z rozważanych sposobów finansowania inwestycji. Inne warianty to kredyty lub emisja obligacji.

Grupa zakłada, że ten rok zakończy 115 mln zł przychodów i 12-15 mln zł zysku netto. Szacunki nie uwzględniają kosztów przejęć. W 2007 r. miała odpowiednio 93,1 mln zł i 4,5 mln zł. Celem grupy jest zdobycie 10 proc. udziałów w kosmetykach pielęgnacyjnych w ciągu dwóch lat. Obecnie wynosi on 6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolastyna decyduje o emisji akcji