Komisja Rolnictwa PE powinna zająć się sprawą polskiego handlu z Rosją

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 10-05-2006, 11:12

Wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper uważa, że Komisja Rolnictwa Parlamentu Europejskiegopowinna zająć się sprawą wznowienia polskiego handlu żywnością z Rosją.

Wicepremier, minister rolnictwa Andrzej Lepper uważa, że Komisja Rolnictwa Parlamentu Europejskiegopowinna zająć się sprawą wznowienia polskiego handlu żywnością z Rosją.

    Działań na forum Komisji wymaga także kwestia kwot mlecznych, sytuacja na rynku owoców miękkich i kary za nadmierne zapasy produktów rolnych, których Polska nie powinna płacić - powiedział Lepper w środę podczas spotkania z członkami Komisji. 

  Jak donosi PAP, przewodniczący Komisji Rolnictwa PE Joseph Daul podkreślił, że Komisja będzie broniła polskiego rolnictwa, ale przestrzegając unijnych zasad. Dodał, że Polska powinna negocjować i szukać wśród innych krajów poparcia dla swoich spraw.

    Komisja po raz pierwszy spotyka się w Polsce. Głównymi tematami, planowanych do 12 maja obrad maja być ochrona polskich producentów malin i truskawek przed nadmiernym importem z Chin i Maroka oraz wyrównanie szans polskich producentów mleka. W trakcie wizyty posłowie PE odwiedzą m.in. Instytut Sadownictwa w Skierniewicach, rodzinne gospodarstwo hodowlane, zakłady przetwórstwa mięsnego, mleczarnie w Nowych Skalmierzycach, gospodarstwo agroturystyczne.

WST, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Komisja Rolnictwa PE powinna zająć się sprawą polskiego handlu z Rosją