Komputronik kupił 1811 tys. akcji w wezwaniu na Karen Notebook

ISB
07-05-2008, 13:36

Spółka Komputronik kupiła w wezwaniu 1.811.000 akcji firmy Karen Notebook, stanowiących 13,57% kapitału tej spółki, poinformował pośredniczący w wezwaniu Dom Inwestycyjny BRE Banku. Cena wynosiła 2,65 zł za akcję.

"Dom Inwestycyjny BRE Banku informuje, że w dniu dzisiejszym została zawarta na GPW transakcja będąca wynikiem ogłoszonego przez spółkę Komputronik w dniu 3 kwietnia 2008 roku wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Karen Notebook, w wyniku której wzywający nabył łącznie 1.811.000 akcji" - czytamy w komunikacie.

W środę ok. godz. 13:00 kurs akcji Karen Notebook wynosił 2,15 zł po spadku o ok. 0,9%. Komputronik ogłosił wezwanie 3 kwietnia.

Przed wezwaniem Komputronik posiadał wraz ze spółką zależną 7 mln akcji Karen Notebook, które stanowiły 52,43% jej kapitału i uprawniają do tyluż głosów na walnym zgromadzeniu. W wyniku wezwania Komputronik chciał zwiększyć swój udział do 66% udziałów i głosów. Kapitał Karen Notebook dzieli się na 13,35 mln akcji. Komputronik jest jedynym akcjonariuszem znaczącym tej spółki.

Komputronik poinformował o zamiarze ogłoszenia wezwania, kiedy finalizował transakcję przejęcia 52,4% akcji Karen Notebook od Techmeksu w połowie marca. Wtedy cena za jedną akcję Karen wyniosła 2,52 zł z uwzględnieniem ceny emisyjnej nowej serii akcji tej spółki.

"Wzywający traktuje nabycie akcji spółki jako inwestycje strategiczną i nie wyklucza działań zmierzających do dalszej integracji działalności spółki i wzywającego" - podała wtedy spółka w komunikacie. (ISB)

mtd/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Komputronik kupił 1811 tys. akcji w wezwaniu na Karen Notebook