Kontrakty na indeksy Wall Street wieszczą kolejne spadki

ARŻ
opublikowano: 21-01-2022, 13:50

Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe ponownie odnotowują spadki przed otwarciem sesji. W wyniku gorszych od oczekiwań wyników Netflixa najmocniej traci Nasdaq, pisze Reuters.

Walory Netflixa taniały aż o 19,6 w handlu międzysesyjnym po tym, gdy nie spełnił oczekiwań pod względem liczby nowych abonentów w czwartym kwartale 2021 roku. Nie bez wpływu pozostał również fakt, że amerykańska platforma VOD przedstawiła także słabszą prognozę na początek 2022 roku. Akcje firm technologicznych i medialnych, w tym Disneya, ViacomCBS i Roku, które mocno inwestują w streaming, również spadały.

O godz. 7 czasu nowojorskiego (godz. 13 w Polsce) kontrakty e-mini na indeks Dow Jones traciły 68 pkt (-0,2 proc.), na S&P 500 20,25 pkt (-0,45 proc.), a na Nasdaq 100 120,25 pkt (-0,81 proc.).

W piątek nie pojawią się dane makroekonomiczne, które mogą istotnie wpłynąć na rynki finansowe. Uwagę inwestorów przykuwa posiedzenie decydentów z Fed, które odbędzie się w przyszłym tygodniu i może rozjaśnić obraz dotyczący przyszłych działań banku centralnego w związku z rosnącą inflacją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane