Kopacz: w przyszły czwartek Sejm zajmie się reformą emerytalną

PAP
opublikowano: 20-04-2012, 09:32

Sejm w przyszły czwartek, podczas najbliższego posiedzenia, zajmie się projektem reformy emerytalnej, podwyższającym wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn - powiedziała marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

"Propozycja jest taka, aby pierwsze czytanie odbywało się w przyszły czwartek, czyli na kolejnym posiedzeniu Sejmu, pod warunkiem oczywiście, że projekty spłyną. Po dzisiejszym spotkaniu Rady Ministrów te projekty mają spłynąć do laski marszałkowskiej niezwłocznie, czyli jeszcze w dniu dzisiejszym" - powiedziała Kopacz dziennikarzom w Sejmie.

W piątek o godz. 11 rząd zajmie się projektem podwyższającym wiek emerytalny do 67 lat dla kobiet i mężczyzn. Wyższy wiek emerytalny obejmie mężczyzn w 2020 r., a kobiety w 2040 r. Ci, którzy nie zechcą pracować do 67 lat, będą mogli skorzystać z częściowej emerytury.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych przygotowanym przez resort pracy, począwszy od 2013 r., co cztery miesiące wiek emerytalny ma być podwyższany o jeden miesiąc. Oznaczałoby to, że z każdym rokiem na emeryturę przechodzić będziemy o trzy miesiące później.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane