Korea Płd. zakazuje wjazdu zagranicznym antyglobalistom przed szczytem APEC

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-11-2005, 12:17

Około 1000 zagranicznych antyglobalistów ma od środy zakaz wjazdu do Korei Południowej w związku ze szczytem APEC - organizacji współpracy gospodarczej krajów Azji i Pacyfiku, który odbędzie się w Pusanie w dniach 12-19 listopada.

Około 1000 zagranicznych antyglobalistów ma od środy zakaz wjazdu do Korei Południowej w związku ze szczytem APEC - organizacji współpracy gospodarczej krajów Azji i Pacyfiku, który odbędzie się w Pusanie w dniach 12-19 listopada.

    Zakazem wjazdu do Korei Południowej do czasu zakończenia szczytu APEC objęto 998 członków organizacji pozarządowych, karanych za sprzeczne z prawem formy demonstrowania przeciwko globalizmowi. Południowokoreańska policja podkreśla, że liczba osób, objętych zakazem wjazdu, może się zmieniać.

    Zgodę na przybycie do Korei Południowej z zamiarem demonstrowania przeciwko szczytowi APEC otrzymało 400 cudzoziemców, jako że nie byli karani. Południowokoreańska policja ostrzegła jednak, że za udział w nielegalnych demonstracjach podczas szczytu grozi im deportacja.

    Na końcowej sesji szczytu APEC w Pusanie oczekiwany jest m.in. prezydent USA George W. Bush, premier Japonii Junichiro Koizumi i przewodniczący ChRL Hu Jintao.     az/ ap/

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane