Pieniądze wydane z budżetu Ministerstwa Zjednoczenia będą wydane m.in. na opłacenie kwater oraz wyżywienia dla 424 osób z Korei Północnej, w tym orkiestry, zespołu taekwondo i dziennikarzy.

Koszt pobytu przedstawicieli Korei Północnej w Pjongczangu jest dużo wyższy niż 1,35 mld wonów, które Korea Południowa wydała w 2002 roku goszcząc 650 Koreańczyków podczas igrzysk azjatyckich w Busan. Kwota była niższa, bo wówczas duża część gości mieszkała i jadła na promie, którym przypłynęła na igrzyska.
Koszt pobytu w Pjongczangu delegacji przedstawicieli Korei Północnej wysokiego szczebla, w tym Kim Dzo Jong, siostry Kim Dzong Una, ma zostać pokryty z budżetu rządu.
Koszt pobytu w Pjongczangu 22 sportowców z Korei Północnej pokrywa Międzynarodowy Komitet Olimpijski.