Korekcyjny początek listopada

Adam Stańczak Analityk DM BOŚ SA
opublikowano: 02-11-2017, 17:41
aktualizacja: 02-11-2017, 17:41

Czwartkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się po mocnych rozdaniach na rynkach bazowych, gdzie indeksy kreśliły nowe rekordy w trenach wzrostowych.

W istocie popularny w Warszawie wskaźnik nastrojów na rynkach europejskich – frankfurcki DAX – zyskał w środę 1,78 procent, co przełożyło się na nowe rekordy i owocowało spotkaniem indeksu niemieckich blue chipów z poziomem 13500 pkt. Niestety noc przyniosła lekkie schłodzenie nastrojów i o poranku gracze na warszawskim parkiecie musieli wybierać między wczorajszym impulsem wzrostowym z otoczenia i dzisiejszym nastrojem konsolidacyjnym. Pierwsze wymiany wskazywały, iż silniejszy jest impuls wzrostowy, ale po kilkunastu minutach władzę nad rynkiem przejęła korelacja z rynkami bazowymi i WIG20 osunął się na południe. W głównej części sesji notowania w Warszawie były efektem czytelnego przenoszenia atmosfery z otoczenia. Skorelowanie nastrojów z rynkami bazowymi zostało jednak wzmocnione lokalnym sygnałem, iż po kilku dniach wzrostów układ sił w indeksie największych spółek zmienia się z przewagi popytu na równowagę pomiędzy bykami i niedźwiedziami. W efekcie przez większą część sesji WIG20 szukał równowagi w okolicach 2520 pkt. W końcówce władzę nad nastrojami w Europie przejęły korygujące się rynki amerykańskie i rozdanie warszawskie skończyło się spadkiem WIG20 o 0,9 procent. Bilansem sesji jest wyczerpanie impulsu wzrostowego, na którym zbudowane były końcowe sesje października i szukanie nowego układu krótkookresowego. Zasadnym wydaje się założenie, iż w piątek władzę nad nastrojami w Warszawie zachowają rynki bazowe, które będą czekały na comiesięczny raport z rynku pracy w USA. W szerszej perspektywie dzisiejsze cofnięcie oznacza, iż z wykresu WIG20 płynie sygnał o aktualności konsolidacyjnego układu, którego granicami są rejony 2550 pkt. na północy i 2420 pkt. na południu. Dopiero wybicie poza jeden z tych poziomów przyniesie średniookresowe przesilenie, które pozwoli na nowo ocenić układ sił na rynku zamrożonym w konsolidowaniu rocznej fali wzrostowej.
 

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Stańczak Analityk DM BOŚ SA

Polecane