Czytasz dzięki

Koronawirus rozdzielił australijskie rodziny

opublikowano: 03-02-2020, 22:00

Do tej pory ani europejskie kraje, ani USA nie wprowadziły żadnych restrykcji w podróżowaniu w związku ze śmiertelną chorobą rozprzestrzeniającą się w Chinach.

Zrobiła to natomiast Australia. W niedzielę rząd zabronił osobom przybywającym z Chin przekraczania granicy kraju. Zakaz nie objął jedynie wracających do kraju obywateli Australii, a także stałych rezydentów i bliskich członków rodziny rodowitych Australijczyków. Mimo to zamknięcie granic z powodu koronawirusa wywołało komplikacje dla rodzin — napisał portal The Guardian.

Niektóre australijskie rodziny zostały od siebie odseparowane. Na przykład 67-letnia emerytka, teściowa obywatela Australii, która wyjechała do Chin jedynie na kilka dni na pogrzeb brata, nie dostała w niedzielę zgody na powrót do Australii. Na lotnisku w Tokio dostała informację, że nie ma pozwolenia na wyjście poza jego teren, ponieważ teściowie nie mieszczą się w rządowej definicji „bliskich członków rodziny”. Do kraju wjechała jedynie jej córka, żona Australijczyka.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy