Czytasz dzięki

Koronawirus zatrzymał produkcję w jednym z zakładów spółki z GPW

opublikowano: 30-03-2020, 12:23

Zdiagnozowanie zakażenia koronawirusem jednego z pracowników zakładu Kokoszki II w Gdańsku, należącego do giełdowego Pekabeksu, spowoduje 2-tygodniową przerwę w produkcji.

Zakłąda podlega procesowi dezynfekcji. Zatrzymanie produkcji w zakładzie może potrwać do dwóch tygodni, a wznowienie produkcji zależeć będzie od decyzji Sanepidu.

Pekabex zajmuje sie produkcję prefabrykatów.
Zobacz więcej

Pekabex zajmuje sie produkcję prefabrykatów. PEKABEX

"Pozostałe cztery zakłady produkcyjne Grupy Kapitałowej Emitenta, w tym zakład Kokoszki I w Gdańsku na chwilę sporządzenia niniejszego raportu pracują normalnie" - podał Pekabex.

Wszsycy pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażonym, zostali objęci kwarantanną. 

Zarząd Pekabeksu podjął również decyzję o przeniesieniu produkcji z zakładu do pozostałych zakładów produkcyjnych Grupy Kapitałowej Emitenta.

"W opinii Zarządu Emitenta pozwoli to na znaczną minimalizację negatywnych skutków przedmiotowego zdarzenia, w tym ograniczenie strat związanych z brakiem produkcji w Zakładzie. Ryzyko wstrzymania produkcji w jednym z zakładów produkcyjnych Grupy Kapitałowej Emitenta było wcześniej identyfikowane przez Zarząd Emitenta i jest w dużej mierze mitygowane przez możliwość awaryjnego przeniesienia produkcji do innych lokalizacji" - dodano.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane