Kościński: duże międzynarodowe firmy działają na naszym rynku nie płacąc u nas podatków

  • PAP
opublikowano: 23-03-2021, 08:39

Duże międzynarodowe firmy cyfrowe działają na naszym rynku, a nie płacą podatków u nas. To jest bardzo nie fair - mówił we wtorek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Zaznaczył, że podatki powinny być sprawiedliwe.

Szef resortu finansów pytany na antenie Programu I Polskiego Radia o podatki i ulgi podatkowe wskazał, że np. Irlandia jest przyjazna podatkowo, ale to "jest inne słowo na raj podatkowy".

Tadeusz Kościński, fot. Marek Wiśniewski
Tadeusz Kościński, fot. Marek Wiśniewski

"Trzeba rozróżnić, jak ktoś działa w Polsce i tutaj, w Polsce, dajemy ulgi podatkowa, a jak ktoś działa w Polsce, a ulgi podatkowe są przyznane w Irlandii, to jest kompletnie inne" - wskazał.

Dodał, że bardzo ważne jest, "aby tam płacić podatki, gdzie jest działalność". "Próbujemy to coraz mocniej, w całej UE +rozprowadzać+, że podatki powinny być sprawiedliwe" - powiedział.

Również, jak mówił, "duże międzynarodowe firmy cyfrowe działają na naszym rynku, a nie płacą podatków u nas". "To jest bardzo nie fair" - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane