Kosiniak-Kamysz: nie wejdziemy w koalicję, jeśli nie będzie realizowany program emerytura bez podatku

  • PAP
opublikowano: 02-10-2019, 13:55

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział w środę, że ludowcy nie wejdą w żadną koalicję po wyborach, jeżeli nie będzie ona realizować "sztandarowego projektu PSL", czyli emerytury bez podatku.

Zapraszamy do wyborczego GPS, czyli gospodarczego testu wyborczego.

Władysław Kosiniak-Kamysz
fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

Szef PSL, który spotkał się w środę z osobami starszymi w Domu Senior Wigor w Książnicach Małych (Małopolskie) powiedział, że emerytura bez podatku, średnio o 300-400 zł więcej miesięcznie, jest kluczowym projektem jego partii. Dlatego – wskazał Kosiniak-Kamysz – chciałby, żeby był to jeden z pierwszych projektów, które przyjmie parlament nowej kadencji. "My na pewno będziemy ten projekt procedować, zrobimy wszystko, żeby wszedł on w życie. Powiem więcej - my w żadną koalicję nie wejdziemy, jak nie będzie gwarancji realizacji emerytury bez podatku" - zadeklarował.

"To jest 10 razy lepszy projekt niż trzynasta emerytura, bo nie zależy od (wyniku) wyborów, tylko będzie wprowadzony na stałe" - dodał prezes PSL; wskazał, że podobne rozwiązanie funkcjonuje na Węgrzech.

"Emeryci już swoje podatki zapłacili, nie można ich skubać jeszcze na emeryturze. Jak ktoś pracował 40 lat i nie miał 500 plus, nie miał rocznych urlopów macierzyńskich, to powinien mieć wyższą emeryturę" - przekonywał lider ludowców. Według niego, projekty takie, jak emerytura bez podatku i dobrowolny ZUS, określają "całą filozofię PSL, na której Stronnictwo zbudowało swój program". "Polakom należy pozostawić pieniądze, które wypracowali" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL przemawiając w Domu Senior Wigor w Książnicach Małych ocenił, że jest to dla niego miejsce szczególne, które otwierał kilka lat temu, będąc ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie PO-PSL. Jak zadeklarował, program domów dziennego pobytu dla seniorów, zapoczątkowany za rządów PO-PSL, będzie kontynuowany i rozbudowywany przez ludowców. "Takich domów dziennego pobytu musi być w każdej gminie, a w większych miejscowościach, nawet kilka. Mysi być dostępność, dowóz, rehabilitacja i ciepły posiłek" - mówił prezes PSL.

"Osoby w dostojnym wieku, seniorzy, potrzebują miejsca, gdzie będzie rehabilitacja, ciepły posiłek, gdzie będzie miejsce spotkania, Nie są wtedy skazani na przebywanie samotnie w czterech ścianach, to zwiększa ich aktywność, to jest szansa na prawdziwe życie" - przekonywał.

Kosiniak-Kamysz poinformował, że w programie PSL znalazło się również wprowadzenie karty dla seniora, na wzór funkcjonującej już karty dużej rodziny. Karta taka uprawniałaby do zniżek w szeregu instytucji.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane