Krakchemia <KRAK.WA> Ustanowienie hipoteki na aktywach spółki

MUZA SPÓŁKA AKCYJNA
07-08-2002, 16:55

USTANOWIENIE HIPOTEKI NA AKTYWACH SPÓŁKI

RB 17/2002

Zarząd Firmy Handlowej "KrakChemia" S.A. informuje, że w dniu 5 sierpnia 2002 roku został sporządzony wniosek w postaci aktu notarialnego o ustanowienie hipoteki kaucyjnej, a następnie w dniu 6 sierpnia 2002 r. ustanowiono hipotekę kaucyjną do kwoty 2 000 tys. zł na rzecz BRE Bank S.A. Oddział Regionalny w Krakowie na nieruchomości F.H. "KrakChemia" S.A. objętej księgą wieczystą KW 238938, celem zabezpieczenia wystawionej gwarancji bankowej zwrotu zaliczki w kwocie 1 855 tys. zł. otrzymanej w związku z podpisaną umową przedwstępną sprzedaży nieruchomości w Nowym Targu. Wartość ewidencyjna aktywów na których ustanowiono hipotekę w księgach rachunkowych F.H. "KrakChemia" S.A., na które to aktywa składają się wieczyste użytkowanie gruntu oraz własność budynku stanowiącego odrębną nieruchomość wynosi 11 928 tys. zł. Według posiadanej wiedzy, pomiędzy F.H. "KrakChemia" S.A. oraz osobami nią zarządzającymi i nadzorującymi, a Bankiem oraz osobami zarządzającymi i nadzorującymi Banku na rzecz którego ustanowiono hipotekę nie występują żadne powiązania, poza umowami dotyczącymi współpracy w zakresie obsługi rachunku bankowego oraz umów kredytowych.

Jako kryterium uznania aktywów o znacznej wartości, przyjmuje się wartość aktywów na których ustanowiono hipotekę, która przekracza 10% wartości kapitałów własnych Firmy Handlowej "KrakChemia" S.A.

Data sporządzenia raportu: 07-08-2002

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MUZA SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Krakchemia &lt;KRAK.WA> Ustanowienie hipoteki na aktywach spółki