Krosno wycofuje się z inwestycji na Ukrainie

(Marek Druś)
28-07-2005, 09:16

Giełdowe Krosno zrezygnowało z inwestycji w ukraińską hutę szkła w Sławucie, poinformował jego partner, ukraińska spółka Ukrbudmateriały. Zapowiedziała jednocześnie, że zrealizuje ją samodzielnie.

Giełdowe Krosno zrezygnowało z inwestycji w ukraińską hutę szkła w Sławucie, poinformował jego partner, ukraińska spółka Ukrbudmateriały. Zapowiedziała jednocześnie, że zrealizuje ją samodzielnie.

Ukrbudmateriały, największa ukraińska grupa budowlana postanowiła, że samodzielnie zrealizuje projekt inwestycyjny w Sławucie, którego łączna wartość wynosi 10 mln USD.

KHS Krosno i Ukrbudmateriały w 2004 roku powołały do życia wspólne przedsiębiorstwo Krosno-Ukraina. Zarząd ukraińskiej firmy poinformował, że 29 lipca odbędzie się nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy, które wprowadzi stosowne do sytuacji modyfikacje w statucie spółki i zmieni nazwę firmy w związku z wycofaniem się polskiego partnera.

Ukrbudmateriały informuje, że pierwsza linia ręcznej produkcji szkła o wartości 2 mln USD powstanie jeszcze do końca bieżącego roku. Otwarcie drugiej, automatycznej linii, pozwoli zwiększyć produkcje do 20 mln wyrobów rocznie. Ukrbudmateriały planują, że po modernizacji huta osiągnie 30 proc. krajowego rynku wyrobów ze szkła.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Krosno wycofuje się z inwestycji na Ukrainie