Kudlow: po grudniu FOMC może dłużej powstrzymać się od podwyżek stóp

opublikowano: 07-12-2018, 18:44

Doradca ekonomiczny prezydenta Donalda Trumpa powiedział, że oczekuje od Rezerwy Federalnej wstrzymania podwyżek stóp procentowych przez "dość długi czas" po możliwej decyzji i ich podwyższeniu podczas najbliższego posiedzenia władz monetarnych.

Członkowie  Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) przygotowują się do spotkania, które zaplanowane jest na 18-19 grudnia.

Myślę, że przedstawiciele tego gremium sygnalizują, że być może zastanowią się nad wstrzymaniem się od dalszego zacieśniania polityki monetarnej – powiedział Larry Kudlow, dyrektor Krajowej Rady Gospodarczej Białego Domu.

Od grudnia 2015 r. Fed podniósł koszty pożyczek już osiem razy, aby nie dopuścić do przegrzania gospodarki i zbliżył się do warunków, które ani nie zwiększają, ani nie spowalniają wzrostu. Przy tak zwanej neutralnej stopie procentowej urzędnicy Fed ostrzegają, że dalsze działania powinny być stopniowe i uzależnione od napływających danych ekonomicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu