Kudlow: zapowiadane przez prezydenta cła mogą nie wejść w życie

opublikowano: 04-04-2018, 18:17
aktualizacja: 04-04-2018, 18:18

Proponowane przez administrację Donalda Trumpa cła na import z Chin mogą ostatecznie nie wejść w życie, powiedział Larry Kudlow, dyrektor Narodowej Rady Ekonomicznej (NEC).

- Tak, to możliwe – powiedział dziennikarzom Kudlow zapytany, czy jest szansa, aby działania mające ukarać Chiny  za nadużycia w wymianie handlowej nie weszły w życie.
Oznaczałoby to, że zapowiedź ceł była tylko taktyką zmuszenia Chin do negocjacji handlowych.

Larry Kudlow
Zobacz więcej

Larry Kudlow fot. Bloomberg

Kudlow, przez wiele lat komentator CNBC dał do zrozumienia, że zapowiedź ceł była jednak „częścią procesu” i „brałby poważnie” deklaracje prezydenta Trumpa dotyczące wprowadzenia ceł. 

- Wiecie, w życiu są marchewki i kije, ale on jest naprawdę zwolennikiem wolnego handlu. Tak mi powiedział, tak mówił publicznie. Dlatego chce rozwiązać to z możliwie małą dawką bólu – powiedział Kudlow. 

To, że cła mogą być tylko elementem przetargowym sugerował w lutym sekretarz handlu Wilbur Ross.  

Rynki akcji w USA zareagowały spadkami na niedawną zapowiedź Chin obłożenia cłami części importu z USA. Kudlow określił ją jako „średnią”. Ostrzegł inwestorów, aby nie przesadzali i stwierdził, że USA nie przegrają wojny handlowej z Chinami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu