Kujawy i Pomorze: 120 mln zł na rewitalizację

opublikowano: 18-09-2018, 22:00

Nie tylko firmy z sektora MŚP, ale również duzi gracze z regionu mogą powalczyć o dotacje na remont i rozbudowę budynków.

Okazję do tego daje im działanie 6.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego („Rewitalizacja obszarów miejskich i funkcjonalnych”). Do podziału między wnioskodawców jest 120 mln zł. Konkurs, który wspiera przedsięwzięcia związane z rewitalizacją obszarów zdegradowanych, jest podzielony na 28 rund. Granty sfinansują m.in. remont wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Dotacje pokryją też koszty budowy infrastruktury komunalnej, w tym m.in. urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych i elektrycznych. Wsparciem zostaną objęte również inwestycje drogowe. Do konkursu mogą przystąpić nie tylko firmy, ale także partnerstwa publiczno-prywatne, spółdzielnie mieszkaniowe i samorządy. Każdy beneficjent ma szansę na wsparcie w wysokości 95 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego w Toruniu, pl. Teatralny 2. © Ⓟ

WIĘCEJ INFORMACJI: www.mojregion.eu

WAŻNA DATA: 31.12.2020 Dotego dnia firmy z woj. kujawsko-pomorskiego mogą składać wnioski o dotacje z działania 6.2 RPO WK-P.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu