Kurs Aliora na dnie w przededniu przejęcia Raiffeisena

opublikowano: 18-11-2016, 12:51

Notowania Alior Banku spadły na historyczne dno i są wyraźnie słabsze niż notowania sektora w przededniu finalizacji transakcji przejęcia Raiffeisen Polbanku.

Wczoraj Karl Sevelda, szef Raiffeisen Bank International, poinformował, że negocjacje w sprawie sprzedaży polskiej odnogi biznesu mają się ku końcowi i decyzji należy oczekiwać w ciągu kilku tygodni, a może nawet kilku dni.

Tymczasem notowania Alior Banku znalazły się najniżej w historii, a kurs o ponad jedną trzecią odbiega od wycen, sporządzonych przez analityków. Jest także dużo słabszy od sektorowej średniej - w rok WIG-Banki spadł o 6,9 proc., tymczasem Alior stracił 30 proc.

Średnia wycen analityków to 63,39 zł. Z pięciu ostatnich rekomendacji dwie brzmiały "kupuj", trzy były neutralne. Alan Webborn z Societe Generale ustalił cenę docelową na 73,7 zł, Marta Jeżewska-Wasilewska z Wood na 68 zł. Stosunkowo najniższej bank wycenia Jason Hurwitz z VTB Capital (45 zł).

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu