Kurs Aliora załamał się

KZ, Bloomberg
opublikowano: 18-10-2013, 10:12

Po godzinie sesji w piątek notowania Alior Banku spadały o 20 proc., bo instytucja potrzebuje kapitału po zmianie sposobu księgowania przychodów z tytułu bancassurance.

Wyświetl galerię [1/2]

Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku (Fot: Grzegorz Kawecki, "Puls Biznesu")

Władze banku przyznały, że nowe regulacje dotyczące bancassurance obniżą wynik za trzeci kwartał o 105 mln zł. Ponadto, poszukiwania inwestora strategicznego, w czym pomaga UBS, na razie nie przyniosły rezultatu.

Zarząd Aliora rozważa różne możliwości pozyskania kapitału, w tym jego podwyższenie w drodze emisji akcji - wynika z notki do klientów DM BZ WBK, sporządzonej po czwartkowym spotkaniu analityków z zarządem. Jak szacują specjaliści BM BESI, Alior może potrzebować nawet 0,5 mld zł.

Pobierz  List KNF do banków ws. bancassurance>>

Łukasz Janczak i Kamil Stolarski, analitycy biura, obniżyli szacunki zysku banku na 2013 r. o 35 proc. i podtrzymali rekomendację "sprzedaj". JP Morgan rekomendację obniżył z "przewaząj" do "niedoważaj", analitycy DM BZ WBK zdecydowali się ją zawiesić do czasu aktualizacji.

Tymczasem Marcin Jabłczyński, analityk DB Securities, podtrzymał rekomendację "kupuj" dla akcji Alior Banku. Radzi wykorzystać słabość notowań po tym, jak zarząd banku przyznał, że wynik za trzeci kwartał zostanie obciążony po tym, jak zmienią się zasady księgowania przychodów z bancassurance. Marcin Jabłczyński uważa, że emisja akcji banku jest mało prawdopodobna.

Sytuacja Alior Banku pogrąża także notowania Getinu Noble Banku, który tanieje o blisko 10 proc. - więcej >>

Z twittera:

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy