Kurs dolara stabilny. Notowania jena blisko siedmiotygodniowego szczytu

opublikowano: 27-03-2023, 08:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs dolara w poniedziałek jest stabilny, a notowania jena utrzymują się blisko swojego siedmiotygodniowego szczytu. Działający na rynku walutowym inwestorzy oceniają działania władz i regulatorów mające na celu opanowanie obaw o światowy system bankowy – podaje agencja Reuters.

fot. Chris Ratcliffe/Bloomberg

Indeks dolara rośnie o 0,078 proc., docierając do poziomu 103,07, po zwyżce o 0,5 proc. w piątek w wyniku zamieszania na rynku bankowym, a akcje Deutsche Bank notują spadek o prawie 9 proc.

Globalne akcje bankowe w ciągu miesiąca miały do czynienia ze spadkami w następstwie nagłego upadku dwóch amerykańskich pożyczkodawców i uratowania szwajcarskiego banku Credit Suisse w zeszłym tygodniu, a władze wkroczyły, by złagodzić nastroje inwestorów.

Kurs euro zwyżkuje o 0,05 proc., docierając do poziomu 1,0764 USD, po spadku o 0,6 proc. w piątek. Notowania funta szterlinga wynoszą 1,2235 USD, co oznacza wzrost o 0,05 proc. w ciągu dnia, po spadku o 0,5 proc. w piątek.

Kurs dolara australijskiego notuje aprecjację o 0,09 proc., dochodząc do pułapu 0,665 USD. Kurs dolara nowozelandzkiego idzie z kolei w górę o 0,03 proc., docierając do poziomu 0,620 USD.

Notowania bitcoina notują natomiast wzrost o 0,84 proc., dochodząc do pułapu 27 861,02 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane