Kurs dolara zniżkuje, euro zalicza zwyżkę

opublikowano: 17-03-2023, 14:51
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs dolara ulega w piątek deprecjacji po tym, jak czołowi amerykańscy brokerzy, w tym rząd i banki, rzucili koło ratunkowe walczącemu z problemami regionalnemu pożyczkodawcy First Republic Bank – podaje agencja Reuters.

fot. Chris Ratcliffe/Bloomberg

Na czwartkowym posiedzeniu politycznym Europejski Bank Centralny (EBC) dokonał znacznej podwyżki stóp procentowych o 50 punktów bazowych.

Decydenci EBC, na czele z prezes Christine Lagarde, starali się uspokoić inwestorów, że banki strefy euro są odporne i że wyższe stopy procentowe powinny zwiększyć ich marże.

Indeks dolara amerykańskiego w piątek schodzi w dół o 0,2 proc., docierając do poziomu 104,2.

Kurs euro zalicza zwyżkę o 0,1 proc. w stosunku do dolara, dochodząc do pułapu 1,0618 USD. Notowania euro w stosunku do funta notują spadek do poziomu 87,59 pensów. W tym tygodniu kurs euro miał trudności z uzyskaniem jakichkolwiek zwyżek w stosunku do dolara i stracił 0,8 proc. wobec kursu funta szterlinga.

Kurs funta notuje aprecjację o 0,17 proc., docierając do poziomu 1,213 USD, podczas gdy frank szwajcarski zalicza zwyżkę o 0,1 proc.

Kurs jena japońskiego, który zazwyczaj zyskuje w czasach ekstremalnej zmienności lub napięć na rynku, także wykazuje zwyżkę. Idzie w górę o 1 proc., dochodząc do poziomu 132,3 za dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane