Kurs euro i funta zwyżkują przed ważnymi danymi

opublikowano: 15-03-2023, 11:49
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kursy euro i funta umacniają się w środę. Inwestorzy oczekują na środowe ogłoszenie budżetu przez rząd Wielkiej Brytanii oraz czwartkową podwyżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny – podaje agencja Reuters.

Bloomberg

Kurs dolara stabilizuje się w środę, ponieważ opadają obawy przed kryzysem bankowym, a inwestorzy wycofali się z zakładów na obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Kurs funta względem waluty amerykańskiej osłabia się o 0,11 proc., docierając do poziomu 1,2146 USD. Notowania brytyjskiej waluty w stosunku do euro dochodzą natomiast do pułapu 88,24.

Kurs euro wobec dolara osiągnął najwyższy od miesiąca poziom 1,0760 USD, po czym wrócił do poziomu 1,0730 USD przed posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego.

Rynki wyceniają, że szansa na podwyżkę stóp procentowych w strefie euro o 50 punktów bazowych wynosi 90-proc. Byłaby to większa podwyżka, niż inwestorzy spodziewają się ze strony amerykańskiej Rezerwy Federalnej w przyszłym tygodniu.

Kurs dolara względem jena zwyżkuje z kolei o 0,16 proc., dochodząc do poziomu 134,45 JPY, mimo że rozmowy płacowe w Japonii przyniosły największe podwyżki płac od ćwierćwiecza, które prawdopodobnie wywrą presję na tamtejszą politykę pieniężną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane