Kurs funta wobec dolara zbliża się do największego miesięcznego wzrostu od listopada

opublikowano: 30-03-2023, 13:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs funta podczas czwartkowej sesji utrzymuje się na stabilnym poziomie i zmierza ku największemu miesięcznemu wzrostowi w stosunku do dolara od listopada. Wynika on m.in. z tego, że osłabienie niepokoju inwestorów o sektor bankowy spowodowało odpływ środków z amerykańskiej waluty – podaje agencja Reuters.

fot. Bloomberg

W marcu kurs funta szterlinga zaliczył aprecjację w stosunku do dolara o prawie 3 proc. i oscyluje wokół najwyższych poziomów od ośmiu tygodni.

Na zwyżkę notowań funta miały wpływ dane z tego tygodnia, które pokazały, że inflacja artykułów spożywczych w Wielkiej Brytanii osiągnęła w marcu rekordowy poziom 17,5 proc. Tymczasowe niedobory niektórych artykułów spożywczych, takich jak składniki sałatek, przyczyniły się do tego wzrostu.

Ponadto środowy raport Banku Anglii pokazał, że liczba kredytów hipotecznych zatwierdzonych przez brytyjskich pożyczkodawców wzrosła w lutym bardziej niż oczekiwano, co sugeruje, iż spowolnienie na rynku mieszkaniowym może się stabilizować.

Kurs funta zwyżkuje w czwartek o 0,4 proc. w stosunku do dolara, docierając do poziomu 1,2361 USD i o 0,1 proc. w stosunku do euro, dochodząc do pułapu 87,97 pensów. Notowania funta wobec dolara zmierzają do największego miesięcznego wzrostu od 5,2-procentowego rajdu notowań brytyjskiej waluty w listopadzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane