Czytasz dzięki

Kurtyka: od maja do czerwca moc zainstalowana w PV wzrosła o ponad 6 proc.

  • PAP
opublikowano: 10-06-2020, 18:19

Moc zainstalowana w fotowoltaice wzrosła od maja do czerwca o 6,67 proc. do 1953,1 MW - poinformował w środę na Twitterze minister klimatu Michał Kurtyka, powołując się na dane Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE).

Michał Kurtyka
Zobacz więcej

Michał Kurtyka fot. Marek Wiśniewski

PSE podały, że moc zainstalowana w PV w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym (KSE) 1 czerwca wyniosła 1953,1 MW - na podstawie danych przekazanych do OSP. "Oznacza to wzrost o 176,38 proc. rok do roku i o 6,57 proc. w okresie maj - czerwiec 2020 r. - dodano.

Minister podkreślił na swoim profilu, że nie może się już doczekać danych za czerwiec.

Na początku czerwca resort klimatu informował, że przez ostatnie 5,5 roku moc instalacji PV w Polsce zwiększyła się o 9 tys. proc. Według danych Urzędu Regulacji Energetyki, na koniec 2014 r. mieliśmy 20 MW mocy fotowoltaicznych.

Od końca sierpnia ub.r. właściciele domów jednorodzinnych mogą starać się o dotacje na montaż mikro instalacji fotowoltaicznych w ramach programu "Mój prąd". Ma on budżet 1 mld zł.

Ministerstwo informowało, że do tej pory złożono ponad 73 tys. wniosków o dofinansowanie w ramach tego programu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane