Kwartalna strata Tesli okazała się większa niż oczekiwano

opublikowano: 25-04-2019, 06:35

Pomimo to akcje amerykańskiego producenta elektrycznych samochodów umiarkowanie drożały w handlu międzysesyjnym.

Tesla poinformowała po środowej sesji, że w pierwszym kwartale straciła 702 mln USD. W ujęciu wykluczającym wpływ zdarzeń jednorazowych strata kwartalna wynosiła 494 mln USD, czyli 2,90 USD na akcję. Choć to mniej niż 3,35 USD straty na akcję zanotowanej rok wcześniej, to rynek oczekiwał jej zmniejszenia do 1,15 USD.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Przychody Tesli także rozczarowały. Wprawdzie wzrosły do 4,5 mld USD z 3,4 mld USD rok wcześniej, ale analitycy prognozowali, że sięgną 5,4 mld USD.

W handlu międzysesyjnym kurs akcji Tesli wahał się między spadkiem i wzrostem, ale na koniec rósł o 0,3 proc.

- Nie jestem zaskoczony tak niewielką zmianą kursu po publikacji wyników, bo oczekiwania nie były przed nimi duże, a akcje spółki straciły 22 proc. od początku roku – powiedział Garrett Nelson, analityk CFRA. – To zawsze była spółka bazująca na nadziejach i wydaje się, że prezes Elon Musk wzbudził dostatecznie dużą nadzieję mówiąc o potencjale technologii Autopilota, możliwym podwyższeniu prognozy sprzedaży oraz produkcie ubezpieczeniowym, aby notowania Tesli nie zmieniły się zbyt mocno po publikacji raportu – dodał.

Tesla podtrzymała prognozę dostawy 360-400 tys. samochodów w tym roku podkreślając, że produkcja będzie „znacząco” większa niż dostawy. W drugim kwartale dostawy mają sięgnąć 90-100 tys. aut. W pierwszym wyniosły 63 tys.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu