Kwieciński: rozmawiamy z KE o przeniesieniu części projektów na kolejną perspektywę finansową

  • PAP
opublikowano: 17-01-2019, 15:08

Rozmawiamy z Komisją Europejską o przeniesieniu części projektów na kolejną perspektywę finansową - powiedział w czwartek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, komentując postępy w realizacji inwestycji kolejowych, finansowanych z funduszy unijnych.

"Wiemy już, że niektóre z naszych projektów są skomplikowane, będą długo realizowane" - powiedział Kwieciński.

"Przeszliśmy już do rozmów z Komisją Europejską na temat tzw. fazowania. Projekty, których realizacja będzie wykraczała poza tę perspektywę finansowa, będziemy chcieli przenieść na kolejną perspektywę finansową. Jest to nie tylko ważne, aby zachować to finansowanie w naszym kraju, ale to także ważne z punktu widzenia rynku kolejowego" - podkreślił Kwieciński.

"Rynek budowlany nie lubi górek i dołków pomiędzy perspektywami finansowymi. Chcemy zapewnić, aby takich górek i dołków pomiędzy perspektywami finansowymi nie było" - podał Kwieciński.

"Rozmawiamy też o przedsięwzięciach na kolejną perspektywę finansową" - dodał Kwieciński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu