L.Kaczyński: PiS nie ma planów koalicji z Samoobroną czy LPR

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-10-2005, 20:57

Kandydat PiS na prezydenta Lech Kaczyński oświadczył, że PiS absolutnie nie ma planów stworzenia koalicji rządowej z Samoobroną, czy LPR. Według niego, rząd PiS-PO powstanie także wtedy, gdyby wybory prezydenckie wygrał jego konkurent szef PO Donald Tusk.

Kandydat PiS na prezydenta Lech Kaczyński oświadczył, że PiS absolutnie nie ma planów stworzenia koalicji rządowej z Samoobroną, czy LPR. Według niego, rząd PiS-PO powstanie także wtedy, gdyby wybory prezydenckie wygrał jego konkurent szef PO Donald Tusk.

    Obaj kandydaci na prezydenta spotkali się w piątek wieczorem  w programie "Prezydent dla Polski" w TVP1.

    Kaczyński ocenił, że dla przeprowadzenia zmian w Polsce potrzebna jest stanowczość i zmobilizowanie władzy oraz poprawa jej jakości. Kaczyński uważa, że z tego punktu widzenia, on jest lepszym gwarantem, że zmiany zostaną przeprowadzone, ponieważ rząd będzie mógł liczyć na pełną współpracę z prezydentem.

    Natomiast, zdaniem Kaczyńskiego, z tonu w jakim wypowiada się Tusk, wynika że jeśli lider PO zostanie prezydentem, to rząd będzie "blokowany", będzie mu sypany "piasek w tryby".

    W odpowiedzi Tusk spytał, czy Kaczyński przewiduje, że nie powstanie rząd PiS-PO. Wezwał też kandydata PiS na prezydenta, by "wyłożył kawę na ławę" i powiedział, czy PiS ma inne projekty rządowe.

    Kaczyński odpowiedział, że Tusk dla celów wyborczych usiłuje wciąż wmawiać, że PiS rozważa koalicję z Samoobroną, czy LPR. "Absolutnie nie mamy takich planów. Powiedziałam, że rząd będzie miał premiera z PiS, Kazimierza Marcinkiewicza" - dodał.

    Według niego, PiS stworzy rząd z PO także wtedy, gdyby wybory prezydenckie wygrał Tusk. Zapytany czy koalicyjny rząd PiS-PO powstanie, jeśli to Kaczyński wygra, Tusk odpowiedział: "Tak. Zrobię wszystko, aby powstał dobry rząd".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane