Czytasz dzięki

Lagarde nie wyklucza recesji, Euro Stoxx 600 spadał najmocniej w historii

opublikowano: 12-03-2020, 16:06

Europejski Bank Centralny obniżył prognozy wzrostu gospodarczego, a kierująca nim Christine Lagarde nie wykluczyła recesji eurolandu spowodowanej epidemią koronawirusa, informuje Reuters.

Lagarde powiedziała, że EBC spodziewa się obecnie 0,8 proc.  wzrostu eurolandu w tym roku. W grudniu prognozowano 1,1 proc. Prognoza na 2021 rok została obniżona z 1,4 proc. do 1,3 proc.

Zobacz więcej

Christine Lagarde

Bloomberg

Zapytania o możliwość recesji, Lagarde odpowiedziała, że dynamika gospodarki będzie zależeć od tempa i zdecydowania wspólnych działań ograniczających skutki epidemii.

Przyznała, że szala wyraźnie przeważa obecnie na stronę pogorszenia sytuacji.

Duże spadki na otwarciu sesji na rynkach akcji w USA, a także negatywny odbiór decyzji EBC o utrzymaniu stóp procentowych oraz rozczarowanie brakiem działań antykryzysowych administracji USA spowodowały, że paneuropejski indeks akcji Stoxx Europe 600 spadał w czwartek nawet o 10,5 proc., najmocniej w historii. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy