LAT: 21 lipca rozpoczęcie budowy parku rozrywki pod Warszawą

21 lipca rozpocznie się budowa Adventure World Warsaw, parku rozrywki ulokowanego ok. pół godziny jazdy na południowy-zachód od Warszawy, informuje wtorkowy The Los Angeles Times.

Dziennik podaje, że wartość inwestycji to 800 mln USD. Park powstanie na obszarze 240 akrów. Jego otwarcie zaplanowano na 2015 rok. W planie inwestycji jest budowa parku tematycznego, aquaparku pod dachem, centrum handlowego i dwóch hoteli. Projektowaniem parku zajmuje się holenderski Joravision Themeworld Wizards.

Z ustaleń pb.pl wynika, że budowa dotyczy parku rozrywki w Grodzisku Mazowieckim. O planach pisaliśmy już równo rok temu:

"Na obszarze 240 ha, położonych tuż przy budowanej autostradzie A2 w gminie Grodzisk Mazowiecki za trzy lata ma stać gigantyczne centrum rozrywki z kolejkami górskimi, basenami, hotelami i kinem. Pierwsza łopata na budowie parku Adventure World Warsaw (AWW) ma zostać wbita wiosną przyszłego roku.

— Grodzisk Mazowiecki ma dwie wielkie zalety — autostradę A2 i znakomite połączenie kolejowe z całym krajem. W dodatku świetnie współpracuje się nam z lokalnym samorządem. Budując pierwszy park rozrywki w Polsce, tworzymy historię — mówi Peter Jan Mulder, prezes Las Palm, spółki odpowiedzialnej za inwestycję.

Budowa ma być podzielona na kilka etapów. Pierwszy, który zakończy się wiosną 2014 r., ma kosztować 400 mln EUR. W kolejnych latach park ma być rozbudowywany — prezes Mulder szacuje, że do 2020 r. inwestycje w centrum rozrywki sięgną 750 mln EUR (3 mld zł). Rocznie AWW ma być odwiedzane przez co najmniej 2 mln gości. Nie wiadomo jednak do końca, kto sfinansuje polski odpowiednik Disneylandu."

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, latimes.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / LAT: 21 lipca rozpoczęcie budowy parku rozrywki pod Warszawą