LC Corp ma pierwsze zyski ze sprzedaży mieszkań

ANP
opublikowano: 09-05-2008, 00:00

Wynikom spółki pomogła sprzedaż mieszkań. Dodatkowe mogą pojawić się po przejęciu projektów od innych deweloperów.

Wynikom spółki pomogła sprzedaż mieszkań. Dodatkowe mogą pojawić się po przejęciu projektów od innych deweloperów.

Deweloper, w którym 50,83 proc. akcji ma Leszek Czarnecki, zanotował po pierwszych trzech miesiącach roku 46,1 mln zł przychodów (3,8 mln zł w I kwartale 2007 r.) i 10 mln zł zysku netto (wobec straty 1,3 mln zł). Na wynik wpłynęły przychody z wynajmu powierzchni komercyjnych w centrum Arkady Wrocławskie i sprzedaż mieszkań na warszawskim osiedlu Przy Promenadzie. LC Corp księguje przychód z projektu dopiero w momencie przekazania klientowi lokalu na mocy aktu notarialnego. W I kwartale 2008 r. do użytku spółka oddała 101 lokali. Wynik na pozostałych już sprzedanych i odebranych 134 lokalach będzie widoczny w rezultatach drugiego kwartału. Spółka buduje obecnie drugi etap osiedla, gdzie z dostępnych 385 mieszkań sprzedano 21 proc. Planowane oddanie projektu to IV kwartał 2009 r.

Zarząd dewelopera nie martwi się o sprzedaż lokali.

— W boomie mieszkaniowym sprzedawaliśmy 16 mieszkań miesięcznie, a teraz 13, jednak nie obserwujemy załamania sprzedaży — zapewnia Konrad Dubelski, prezes LC Corp.

Obecnie spółka ma w budowie i projektach 15 inwestycji w sześciu miastach. W tym roku ruszy budowa pięciu: w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Łodzi.

LC Corp prowadzi też rozmowy w sprawie przejęcia rozpoczętych projektów.

— Interesują nas przede wszystkim rentowne projekty mieszkaniowe. Więcej nie mogę ujawnić — mówi Waldemar Horbacki, wiceprezes LC Corp.

Dzięki takiemu przejęciu spółka mogłaby wykazać dodatkowe zyski nawet jeszcze w tym roku. Niedawno prezes Dubelski podkreślał, że chce w tym roku zarobić na czysto przynajmniej tyle samo, ile w ubiegłym roku, czyli 106 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane