Linia lotnicza oficjalnie rezygnuje z serwowania orzeszków

opublikowano: 10-07-2018, 12:49

Amerykańska tania linia Southwest Airlines zapowiedziała, że od 1 sierpnia nie będzie podawać orzeszków ziemnych pasażerom.

Orzeszki ziemne to jedna z przekąsek, którą przez wiele lat oferowano pasażerom linii lotniczych w USA. W ostatnim czasie wielu przewoźników wycofało się z tego w związku z niebezpieczeństwem wywołania ataku alergicznego u niektórych pasażerów.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Orzeszki na zawsze będą częścią historii Southwest i jego DNA – głosi oświadczenie przewoźnika. – Jednak, aby zapewnić wszystkim najlepsze doświadczenie na pokładzie, szczególnie pasażerom z alergiami wywoływanymi przez orzeszki, podjęliśmy trudną decyzję o zaprzestaniu ich serwowania podczas wszystkich lotów zaczynając od 1 sierpnia – wyjaśnia. 

Southwest Airlines podkreśla, że nadal będzie podawała pasażerom precle i inne przekąski na dłuższych trasach. Ma nadzieję, że „pocieszy to klientów, którzy mogą czuć nostalgię lub smutek spowodowany zniknięciem orzeszków”.

W USA silne reakcje alergiczne spowodowane żywnością są przyczyną ok. 150 śmierci i 2 tys. hospitalizacji rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu