Linie lotnicze w Indiach proszą o kredyty ratunkowe

opublikowano: 21-11-2018, 07:53

Linie lotnicze w Indiach zwróciły się z apelem do rządu o pomoc w uzyskaniu niezabezpieczonych kredytów od firm naftowych i lotnisk, ponieważ wzrost cen paliwa popycha je coraz głębiej w straty i zagraża ich przetrwaniu.

Konkurencja i agresywna wojna cenowa powstrzymują wzrost taryf, które mogłyby zrekompensować  wyższe koszty działalności, wyjaśnia Federacja Indyjskich Linii Lotniczych 

Przewoźnicy stoją w obliczu trudnych czasów i znacznych strat na rodzimym rynku -  napisano w apelu skierowanym do sekretarza lotnictwa.

Odezwa jest najnowszym sygnałem kryzysu, przed którym stoją linie lotnicze w Indiach, gdzie najszybszy wzrost ruchu lotniczego na świecie spowodował nadwyrężenie przepustowości. To z kolei powoduje  utrzymywanie się taryf poniżej kosztów, podczas gdy ceny paliwa i słabsza rupia prowadzą do coraz większych strat.

Straty  przewoźników indyjskich wzrosnąć mają do 1,9 mld USD w roku kończącym się w marcu 2019 r., a w najbliższym czasie będą musiały pozyskać ponad 3 mld USD kapitału obrotowego, wynika z danych CAPA Center for Aviation z Sydney. Większość z linii ma salda gotówkowe, które mogą pokrywać wydatki tylko przez dwa do trzech tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu