Litwa zaniepokojona wstrzymaniem przez Polskę budowy Via Baltica

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-01-2006, 16:57

Litwa jest zaniepokojona wstrzymaniem przez Polskę budowy autostrady Via Baltica, która ma połączyć Polskę z trzema krajami bałtyckimi - poinformowała w piątek agencja BNS.

Litwa jest zaniepokojona wstrzymaniem przez Polskę budowy autostrady Via Baltica, która ma połączyć Polskę z trzema krajami bałtyckimi - poinformowała w piątek agencja BNS.

    "Decyzja Polski (...) jest niepokojąca. Mamy nadzieję, że budowa zostanie wznowiona, ponieważ autostrada jest bardzo potrzebna" - powiedział minister spraw zagranicznych Litwy Antanas Valionis po spotkaniu z litewskim prezydentem Valdasem Adamkusem.

    12 grudnia ubiegłego roku minister środowiska Jan Szyszko uchylił decyzję wojewody podlaskiego, który wyraził zgodę na budowę obwodnic Augustowa i Wasilkowa oraz modernizację fragmentu drogi krajowej nr 8 na terenie objętym europejską siecią obszarów chronionych "Natura 2000". Minister uznał, że była podjęta niezgodnie z prawem.

    Obwodnica Augustowa jest częścią międzynarodowej drogi Via Baltica; od 12 lat trwa spór o przebieg tej trasy. Przeciwko jej budowie protestują ekolodzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane