LiveChat podliczył zakres preferencji podatkowych

opublikowano: 24-10-2019, 15:10

Zarząd LiveChatu ocenia, że 95 proc. przychodów za I półrocze roku finansowego mogłoby być objętych preferencyjną stawką opodatkowania.

Chodzi o opodatkowanie dochodów z praw do własności intelektualnej. 

Mariusz Ciepły, prezes LiveChat Software
Zobacz więcej

Mariusz Ciepły, prezes LiveChat Software Fot. Marek Wiśniewski

Spółka poinformowała przedwczoraj, że Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej na  wydał spółce interpretację indywidualną przepisów prawa podatkowego, dotyczącą podatku dochodowego od osób prawnych i zagadnień związanych z preferencyjnym opodatkowaniem dochodów wytwarzanych przez prawa własności intelektualnej.

Dziś spółka w oddzielnym komunikacie dodała, że Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej odmówił wydania "Indywidualnej Rekomendacji" w zakresie pytania: "Czy przedstawiony w stanie faktycznym sposób prowadzenia przez Spółkę ewidencji spełnia wymogi, o których mowa w art. 24e ustawy o CIT?".

W uzasadnieniu organ podał, że "nie neguje, że przyjęcie przez Wnioskodawcę ewidencji rachunkowej w sposób umożliwiający Spółce podział poszczególnych pozycji kalkulacji dochodu w ramach IP BOX - a więc przychodów i kosztów przypadających na każde kwalifikowane prawo własności intelektualnej, umożliwi uniknięcie nieuprawnionego odliczenia ponoszonych kosztów, w części w jakiej nie dotyczą kwalifikowanego prawa własności intelektualnej, a na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych brak jest przeciwwskazań do stosowania ewidencji rachunkowej kwalifikowanego prawa własności intelektualnej w celu powiązania danych kosztów, czy przychodów z daną działalnością. Jednakże analiza zagadnienia przedstawionego Organowi do rozstrzygnięcia w pytaniu oznaczonym numerem 3 w kontekście przywołanych zasad postępowania interpretacyjnego prowadzi do wniosku, że nie może ona podlegać analizie i ocenie w takim postępowaniu" - poinformował LiveChat.

Informacje pozytywnie wpływają na kurs spółki, który wyraźnie rośnie na sesji w czwartek.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu