Łódzkie: 84 mln zł na rozwój działów B+R

opublikowano: 13-02-2018, 22:00

Fundusze UE

Firmy i konsorcja przemysłowe z regionu, które stawiają na własne laboratoria lub unowocześnienie sprzętu w już prowadzonych przez siebie centrach badawczo-rozwojowych, mogą zdobyć dotacje w ramach poddziałania 1.2.1 „Infrastruktura B+R przedsiębiorstw” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Do podziału między wnioskodawców są ponad 84 mln zł. Przedsiębiorcy mogą przeznaczyć dofinansowanie na inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe i wartości niematerialne i prawne, których celem jest unowocześnienie infrastruktury badawczo-rozwojowej wykorzystywanej do prowadzenia innowacyjnych przedsięwzięć.

Maksymalne dofinansowanie projektu wyniesie 25 mln zł. Konkurs jest podzielony na trzy rundy. Co ważne, wnioskodawca powinien rozpocząć realizację projektu najwcześniej po złożeniu wniosku o dofinansowanie, a zakończyć przed 31 grudnia 2023 r. Przedsięwzięcie musi wpisywać się w obszar inteligentnych specjalizacji dla województwa łódzkiego. Są to m.in. nowoczesny przemysł włókienniczy, medycyna, farmacja, kosmetyki, odnawialne źródła energii i innowacyjne rolnictwo. Wnioski o dotacje należy przesyłać na adres Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi.

WAŻNA DATA

28.05

Do tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.2.1 „Infrastruktura B+R przedsiębiorstw” RPO WŁ.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.rpo.lodzkie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane