Lotnisko Chopina z... największą skalą zakłóceń

opublikowano: 20-02-2019, 22:00

AirHelp, firma specjalizująca się w uzyskiwaniu odszkodowań za spóźnione i odwołane loty, podsumowała skalę opóźnień na polskich lotniskach.

Najwięcej zakłóceń, czyli lotów opóźnionych powyżej 15 minut lub odwołanych, zanotowano na Lotnisku Chopina — 83 tys., czyli 28 proc. wobec 25 proc. rok wcześniej. Warto przypomnieć, że pod koniec października w związku ze strajkiem w Locie narodowy przewoźnik odwołał ponad 100 rejsów. Drugie miejsce mają ex aequo lotnisko w Rzeszowie i Krakowie. Rzeszów-Jasionka to stosunkowo mały port, z którego rocznie odbywa się około 3 tys. odlotów, jednak co czwarty był zakłócony. Kraków rok wcześniej był na trzecim miejscu, a skala opóźnień i odwołanych lotów była znacznie mniejsza — 18 proc. Podobnie trzeci w tym roku Wrocław, w którym skala zakłóceń wzrosła z 16 do 23 proc. AirHelp szacuje, że 227 tys. pasażerów polskich portów mogłoby się ubiegać o odszkodowanie, bo ich lot opóźnił się o ponad 3 godziny lub został odwołany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy